Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz


Kitaplar

Yazar:Doç. Dr. İsmail Çetişliİsbn:9759430614Yayın Tarihi:1999Dil:TürkçeSayfa Sayısı:372Ölçü:16 x 23 cmYayınevi:Kardelen KitabeviBahsi Geçen:Memduh Şevket EsendalMemduh Şevket Esendal 300'ü aşan hikâyesi ve üç romanda sergilediği sanatkârlığı ile XX. Yüzyıl Türk edebiyatı, -özellikle- modern Türk hik..
40,00TL
Vergiler Hariç:40,00TL
Brand: Cüneyt Algan
Beyaz Minare - Cüneyt Algan Her bölümü bir şiirle başlayan bu romanda Şehadet sevdalısı bir gencin seyreden iman yüklü serüvenini bambaşka bir üslupla okuyacaksınız. Kendinizi kâh Mekke ve Medine’de umre yaparken, kâh mazlumların sesi olarak cihad meydanlarında bulacaksınız... İmanın aksiyon sa..
23,00TL
Vergiler Hariç:23,00TL
Can annesi, babası, babaannesi ve kardeşi Cem'le birlikte huzurlu bir yuvada yaşayan akıllı bir çocuktu. Evini, okulunu, ailesini, arkadaşlarını, öğretmenini, kısaca hayatı çok seven bir yapıya sahipti. Arkadaşlarına yardım etmeyi, onlarla güzel paylaşımlarda bulunmayı çok seviyordu. Babası Can..
7,00TL
Vergiler Hariç:7,00TL
Davut çok zeki bir çocuktu. Köy dışındaki bir mağarada kendine laboratuar oluşturmuştu. Orada bir robot yaptı. O, robotu yapmak için uğraşırken köylünün ruhu bile duymadı. Teneke adamını köylülere gösterdiğinde herkes şaşkına döndü. Onun yürüdüğünü, kollarının oynadığını, gözlerindeki ışığın yanıp s..
7,00TL
Vergiler Hariç:7,00TL
Göldeki canlıların hayatını korumak için,Kardan kapanan yolları temizlemek içinVe daha pek çok durum içinSen olsan iş birliğini mi tercih edersin?Eğer sen de Dayanışma En Büyük Güçtür diyorsan, haydi başla sayfaları çevirmeye!Hayatın içinden şefkat dolu dayanışma hikâyeleri ve etkinlikler seni bekli..
10,00TL
Vergiler Hariç:10,00TL
Endülüs dönemini anlatan tek romandır. Endülüs"ün son devleti Gırnata"da yaşanan olaylar, taht kavgası, ihtişamlı köşkler ve saraylar inşa edilirken, savaşçılık ruhundan uzaklaşılması, ispanyol kraliçesine özenen Ayşe Emir, ispanyolların yaşam biçimini benimseyen Endülüslüler, tahtı ele geçirmek içi..
20,00TL
Vergiler Hariç:20,00TL
Sunguroğlu Gemide isyan romanında kahramanlar, Foça Korsanlarına Karşı macerasından sonra tekrar buluşup Rodos adasındaki korsanlara karşı mücadeleye girişirler. Eser ilk üç eser kadar olmasa da, daha sonra yazılacak diğer Sunguroğlu maceralarına göre hacimli eser sayılabilir. Gemide isyan ve daha s..
15,00TL
Vergiler Hariç:15,00TL
Gidersen Veda Etme Kısa ÖzetBilinmezlerle perdelenen iftiralar, yıkılan yuvalar, evladına hasret kalan analar... Gözleri görmeyen bir delikanlı ile kalbine duvarlar ören bir genç kızın imkansız aşkı... Gerçek huzurun peşinde, arayış içindeki kalplerin bir ömürlük hikayesi... Bambaşka ..
27,00TL
Vergiler Hariç:27,00TL
Osmanlının son dönemleri, savaş yılları…İnsanları avucuna alan bir yozlaşma, özden uzaklaşma…Ve selin önünde çıkan, gidişata dur demeye niyetlenen bir adam…Yıllara meydan okuyan bir hasret…Sevgi, sadakat, vicdan ve iman…Gerçek bir hayat hikâyesine dayanan bu eser, yıllarca okunulup nesilden nesle ta..
27,00TL
Vergiler Hariç:27,00TL
Brand: İbn Hazm
Benim düşünceme göre aşk, ruhların çeşitli yaratıklar arasında bölünmüş parçalarını birleştirmesidir. Bu birleşme onların en yüksek temel öğelerinde meydana gelir. Beraberlik ve ayrılığın, varlıkların birleşimi ve ayrışımıyla ilgili olduğunu biliyoruz. Her şekil kesinlikle kendine uygun olan şekli ç..
23,00TL
Vergiler Hariç:23,00TL
Kırım Türkleri, İkinci Dünya Savaşı'nın vahşetiyle birlikte iki dehşeti birarada yaşadı. Hem faşizmin korkunç yüzünü gördüler, hem de komünizmin... Önce Sovyet Kızılordusunun işgaline uğradılar, ardından Hitler Almanyasının... İki açmaz arasında kaldılar. Ezildiler. Sürüldüler. Gaz odalarında tüketi..
23,00TL
Vergiler Hariç:23,00TL
Orhan'ın babası köyden İstanbul'a taşınmaya karar vermişti. Orhan alıştığı köy hayatını, okulunu, arkadaşlarını bir türlü bırakmak istemiyordu. Ancak ailesinden ayrı yaşayamayacağı için de İstanbul'a gitmek zorunda kaldı.Köyündeki doğal ve samimi hayatı büyük şehirde bulamayan Orhan her şeyi yadırga..
10,00TL
Vergiler Hariç:10,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 15 (2 Sayfa)