Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz


Din

Dini kitapların çok uzun geçmişleri var ve her dönemde neredeyse farklı dinler ortaya çıkmakta. İlk dinlerden beri yani bitkiye inanmak, objelere inanmak gibi bazı inançlar, kendisini putlara inanmak gibi değişimlere çevirmiştir. Bazı dinler ise misal Müslümanlık, Hıristiyanlık, Yahudilik ve bunlara benzer dinler tek tanrı inancına sadık kalmaktadır. 

 Üstelik bu dinlerin kendilerine özgü farklılıkları mevcut. Peygamberleri, inandıkları din kitapları gibi bazı değişiklikleri vardır. Ancak aralarında Müslümanlık dışında hepsinin kitapları bazı zamanlarda değişmiştir. Bunu yıllar önce yani 1400 yıl önceki bir kuran ve şimdiki kuranı yan yana getirerek anlayabilirsiniz. Eski dönemde yazılan kuran ile şimdiki arasında hiçbir fark yoktur yani değişmeyen tek kitap diyebiliriz.

 Din Kitapları Önerileri 

 Piyasada her zaman yeni bir dini kitap veya din kitaplarına yöneltilmek için çıkan kitaplar mevcut ancak okunması gereken bazı dini kitaplar vardır. Uydurulan Din ve Kurandaki Din, Allahsız Müslümanlık, Dine Karşı Din önemli eserlerdir. Ancak dinleri öğrenmek için Tevrat, Kuran-ı Kerim, İncil, Zebur Kesinlikle okunması gereken kitaplardır.

Bu Kitap Bir Yılın 52 Hafta Olması Göz Önünde Bulundurularak Konular 52 Ders Şeklinde İşlenmiştir. Bu Kitabın Özelliğine Gelince İlmihal Bilgileri Öncelikle Gerek Aile İçi Eğitim Ve Gerekse Hanımların Yapacağı Her Türlü Sivil Çalışmalarda Bir Yıl Boyuınca Konu Ve İçerik Sıkıntısı Çekmeden Kolaylıkla..
30,00TL
Vergiler Hariç:30,00TL
Hicri 7. miladi 13. asırda yaşamış olan Müfessir Kurtubî, hem Tefsir hem de Hadis İlminde derin bir vukûfiyete haiz idi. Kurtubî’ye ait el-Câmi’ li Ahkâmi’l Kur’an adlı tefsir; bugün literatürümüzün en değerli ve en meşhur ahkâm tefsirlerinden biridir. Kurtubî’nin hadis ilmindeki vukûfiyetini tefsir..
1.100,00TL
Vergiler Hariç:1.100,00TL
Brand: Ali Nar
Akaid risalelerinin bir araya toplandığı ve Arapça orijinallerinin de verildiği kaynak bir eser.Çevirmen:Ali NarDerleyici:Ali NarYayın Tarihi:01.12.1998ISBN:9789754732276Dil:TÜRKÇE,ARAPÇASayfa Sayısı:450Cilt Tipi:CiltliKağıt Cinsi:1. Hm. KağıtBoyut:16 x 24 cm..
85,00TL
Vergiler Hariç:85,00TL
Bu kitabın yazarı, bilgiyi Batılı vasfından kurtararak ona İslâmî bir hüviyet kazandırma  çabası  olarak  ifade  edebileceğimiz  bir  anlayışın  temsilcisidir. Kitap,  Müslümanların  tehlikeli  bir  bunalım  geçirmekte  olduğ..
14,00TL
Vergiler Hariç:14,00TL
Bir İnci Olabilirsiniz
Yeni
Brand: Heyet
Her kadın bir incidir. İpte dizi oldukça veya sedefinde saklı oldukça da birincidir. Her kadın birinci ve bir inci olmak ister. Ama bunun yolu nizamın ipini koparmak veya sedefinden koparmak değildir. Kadın kur’an’da buyrulduğu üzere her zaman sedefinde sallı bir yumurta olduğu zaman bir incidir, bi..
20,00TL
Vergiler Hariç:20,00TL
Her Müslüman için en büyük bir vecibedir ki, mensubu olduğu mukaddes İslam Dini hakkında kâfi derecede bilgi sahibi olsun; bu bilgisine göre dini vazifelerini yapsın, dini hayatını tanzim etsin… Muhtelif mesleklere ayrılmış olan dindaşlarımızın dini ihtiyaçlarını kâfi derecede karşılayabilecek bir i..
37,00TL
Vergiler Hariç:37,00TL
Brand: Yavuz Ünal
İSBN-9758217011Yayın Tarihi:01.10.1997Dil:TÜRKÇESayfa Sayısı:255Cilt Tipi:Karton KapakKağıt Cinsi:3. Hm. KağıtBoyut:15 x 22 cm1920-1997 Yılları arası hadis üzerine yapılan çalışmlar ve tezler üzrine güzel bir araştırma..
28,00TL
Vergiler Hariç:28,00TL
Yazar, bu eserinde temel dini kavramların yanlış yorumlardan ayıklanarak tashih edilmesi ve doğru temeller üzerine oturtulması gerektiğini dile getirmektedir. Bu amaçla, kelime-i tevhid, ibadet, kaza ve kader, dünya ve ahiret gibi kavramları Kur'an-ı Kerim'in ışığı altında ele alarak incelemiştir...
13,00TL
Vergiler Hariç:13,00TL
Ehl-i Sünnet Akaidi Muhtasar Tahavi Akidesi Şerhi
Yeni
el-Akîdetu’t-Tahâviyye, Hanefî mezhebinin büyük Hadis, Fıkıh ve Akaid alimi İmam Ebû Ca’fer et-Tahâvî’nin, mezhebin üç imamı: İmam Ebû Hanîfe, İmam Ebû Yusuf ve İmam Muhammed (rh.a)’in ortaklaşa benimsediği Ehl-i Sünnet akaid ilkelerini ihtiva eden temel metinlerden biridir. Üzerine tarih boyunca mu..
24,00TL
Vergiler Hariç:24,00TL
Brand: Ömer Nesefi
Elinizde ki eserin metni Necmeddin Ömer en- Nesefi (v:537/1142)'ye aittir. Kendisi hanefi fıkıhçı ve kelamcıdır. Tazıldığı tarihten itibaren büyük bir rağbet görmüş ve islam düntasına hızla yayılmış, üzerine elli civarında şerh yazılmıştır.Nesefi Akaidi Osmanlı medreselerindeve Ezher-i Şerif'te asır..
17,00TL
Vergiler Hariç:17,00TL
Brand: İmam- Nevevi
İNSAN ZAYİF BIR VARLİKTİR, HER ANİ, HER SAATI, YÜCE ALLAH'İN LÜTUF VE IHSANİNA MUHTAÇTİR. DUA, IBADERTLERIN ÖZÜ, MÜ'MININ ALLAH ILE BERABERLIĞI, YAKARİŞ VE ISTEĞIDIR. DOLAYİSİYLA HER MÜ'MINNIN GÜNÜN HER SAATINDE YÜCE YARATİCİYA OLAN MUHTAÇLİĞİNİ VE O'NA OLAN AŞKİNİ, MUHABBETINI DUALARİYLA DILE GETIR..
30,00TL
Vergiler Hariç:30,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 72 (6 Sayfa)