Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz


Edebiyat

Brand: Cihan Aktaş
Şehirler tüm dünyada olduğu gibi, ülmemizde de yeniden yapılanmalar bağlamında toplumsal hareketlerin faaliyet alanı haline geldi. Kalkınma odaklı şehir telakkisinin adaletsizliği, yıkıcılığı ve sürdürülemezliği konusunda herkes hemfikir. Cihan Aktaş, "medeniyet" odaklı şehir anlayışına geri dönüş ö..
35,00TL
Vergiler Hariç:35,00TL
Klasikler-Raci’nin Hatıraları-A’mâk-ı Hayâl, roman tekniği ile geleneksel anlatı geleneğini birleştiren bir yapıttır. Bu yüzden, öğreticilik amacı güttüğü söylenebilirse de, tezli bir roman olma savı taşımaz. Kalkış noktası, hep vurgulandığı gibi salt İslâm tasavvufu değildir. Ahmed Hilmi’nin tasavv..
20,00TL
Vergiler Hariç:20,00TL
SEVGİ ve SOHBET...Unutmaya yüz tuttuğumuz iki insani güzellik... Sohbet sevgiden doğar,Sevgi sohbetle devam eder, bereketlenir. Sevgisiz gönüller sohbetsiz kalır,Sohbetsiz ortamlar kuraklaşır, çoraklaşır, cansızlaşır. Ailesiz sevgi ve sohbet yarımdır, noksandır,Sevgi ve sohbet önce ai..
22,00TL
Vergiler Hariç:22,00TL
Brand: Cüneyt Algan
AçıklamaÖzelliklerYorumlar (0)ResimAlayına İsyan - Cüneyt Algan Ehli Sünnet Kitap yayınlarından çıkan, Cüneyt Algan tarafından yazılan Alayına İsyan adlı bu romanın tanıtım ve takdiminde diyor ki; Hudutları Çin seddiyle örülmüş gibi çepeçevre kuşatılmış, otuz milyon insanın yaşadığı bir açık ce..
23,00TL
Vergiler Hariç:23,00TL
Brand: Cüneyt Algan
Beyaz Minare - Cüneyt Algan Her bölümü bir şiirle başlayan bu romanda Şehadet sevdalısı bir gencin seyreden iman yüklü serüvenini bambaşka bir üslupla okuyacaksınız. Kendinizi kâh Mekke ve Medine’de umre yaparken, kâh mazlumların sesi olarak cihad meydanlarında bulacaksınız... İmanın aksiyon sa..
23,00TL
Vergiler Hariç:23,00TL
Öğretmen;En hayırlı varisini kendi elleriyle yetiştiren kişidir.Bir insanın hayatına dokunur ve o hayatın geri kalanını tamamen değiştirir.Bir tohum eker ve yıllar sonra o tohumun meyvesini gıptayla seyreder.Bu yönüyle öğretmenlik, nasibi en bol meslek... Meslekten öte, BİR SEVDA...Mesleğine sevdalı..
17,00TL
Vergiler Hariç:17,00TL
Bostan ve Gülistan sadece doğu edebiyatın değil tüm dünya edebiyatlarının ölmez yapıtları arasında gösterilen iki şaheserdir.Şiraz'lı Sadi'nin kaleme aldığı her iki eserde de evrensel temalara yer verilmiş olup insanoğlunu mutluluğa ve huzura kavuşturacak reçeteler sunulmuştur.Stok Kodu:978975473467..
48,00TL
Vergiler Hariç:48,00TL
şairliğim on iki yaşımda başladı.Bahanesi tuhaftır:Annem hastahanedeydi. Ziyaretine gitmiştim... Beyaz yatak örtüsünde, siyah kaplı, küçük ve eski bir defter.. Bitişikte yatan veremli genç kızın şiirleri varmış defterde.. Haberi veren annem, bir an gözlerimin içini tarayıp:- Senin dedi; şair olmanı ..
38,00TL
Vergiler Hariç:38,00TL
izin ver; onu bir kere de ben anlatayım! İzin ver; herkesin boyuna göre açıldığı bu ufuksuz denizde sana yaklaşabilmek değil, fakat kıyılardan, gerilerden yani kendimden uzaklaşabilmak manasına bir kere de ben gücümü deneyeyim! Öyle ki, sahili kaybetsem, artık gerilere dönemesem ve sende boğulsam, i..
48,00TL
Vergiler Hariç:48,00TL
Nefsine sor! Farz olan namaz karşısındaki durumu nedir? Zekâtı verme hususunda ne yaptı? İnsanların hukukuna riayet etmenin neresindedir? Doğruluğa, güzel ahlâka, vefaya ve asil davranışlara ne kadar yapışabilmiş? Her şeyden yüce olan Allah Teâlâ aklına geldiğinde neler hiss..
13,00TL
Vergiler Hariç:13,00TL
Brand: Serdar Tuncer
Bir sarı çiçek bulmalı şimdi.Oturup başına bir türkü söylemeli :‘’Ben bağrımı toprak sandım taş imiş / Meğer taşa tohum ekilmez imiş .‘’  Bir sarı çiçek olmalı şimdi.Başında türkü söyleyen adama dönüp bir şiir okumalı :‘’Taş taş değildir bağrındır taş senin / Nereni nasıl ya..
22,00TL
Vergiler Hariç:22,00TL
Peyami Safa’nın şaheserlerinden Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, Türk edebiyatında “insan ruhunun derinliklerinde ve labi­rentlerinde dolaşan ilk roman” olması ve hasta bir insanı ve onun psikolojisini ele alması bakımından önemli bir yere sahiptir. Birçok araştırmacı ve yazar tarafından Türk edebiyatında..
12,00TL
Vergiler Hariç:12,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 53 (5 Sayfa)