Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz


Tarih

Bu kitapta, Osmanlı Devleti’nin ilk zamanlarından başlanarak Türk ve Ermeni toplumları arasındaki siyasal, sosyal ve kültürel ilişkiler bir bütünlük içerisinde ele alınarak okuyucunun ilgisine sunulmaktadır. Kitabın en dikkat çekici özelliği, Katolik Ermeniler, Venedik’in Ermeni meselesindeki rolü, ..
30,00TL
Vergiler Hariç:30,00TL
Dünya çapında büyük değişikliklerin yankıları kulakları sağır ettiği, değişim çağrılarının her noktadan dillendirildiği tarihi bir dönemeçte İslam toplumları maruz kaldığı askeri ve kültürel tehditler karşısında hak için göğsünü siper ederek küllerinden yeniden dirilmenin arayışı içindedir. İlk..
20,00TL
Vergiler Hariç:20,00TL
Güvenlik Konseyi’nin yeniden yapılandırılması meselesi, uluslararası hukukun en tartışmalı konularından biridir. Yeniden yapılandırma isteklerinin başlangıcını, Birleşmiş Milletler örgütünün kuruluş tarihine kadar götürebiliriz. Bunun sebebi; Güvenlik Konseyi’nin veto yetkisini haiz daimi üyeleri ih..
32,00TL
Vergiler Hariç:32,00TL
Brand: Heyet
8 İlim Dalında Bilinmesi Gereken 88 Soru serisi, İslâm medeniyetinin asırlardır muhatap olduğu, ancak daha çok günümüz insanının zihnini kurcalayan sorulara ce-vap vermek üzere hazırlandı.Bu kitaplarda yer alan cevapların yegâne cevaplar olduğu iddia edilemez. Elbette bu sorulara farklı insanların v..
235,00TL
Vergiler Hariç:235,00TL
- Muhammed Emin Yıldırım hocamızın bu eserinde; 21 yüzyılda insanlarımızın büyük sıkıntılarının temeline/sebebine baktığımızda sahâbe gibi Allah'a yaraşır bir şekilde kulluk vazifelerini yerine getirememeleri olduğunu görmekteyiz.- Halbuki Asr-ı Saâdet'e yönümüzü çevirdiğimizde Abdullah Olmak demeni..
14,00TL
Vergiler Hariç:14,00TL
Tanıtım YazısıAnlatacaklarım gün gelip esen rüzgarlarla nisyan duvarları ardında silinip gidecek öylesine hatıralar değildir. İslam Şehidi Seyyid Kutub’un “Fi Zılali’l Kur’an” da “Büyük Müslüman” olarak nitelediği cesur bir kahramanın hayat hikayesidir. Büyük bir anne-baba ve oğulları tarafından hay..
16,00TL
Vergiler Hariç:16,00TL
Büyük Osmanlı Projesi
Yeni
Bir bakıyorsunuz Belçika’da bir “Türk köyü”, bir bakıyorsunuz Himalayaların eteklerinde bulunan Keşmir eyaletinde de kendilerine “Osmanî” diyen Türk Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği… İngiltere Parlamentosu üyesi olup şimdilerde Londra Belediye Başkanlığı yarışına giren Boris Johnson’ın son O..
25,00TL
Vergiler Hariç:25,00TL
tok Kodu:9789758524198Boyut:17.00x27.50Sayfa Sayısı:3396Basım Yeri:İstanbulBaskı:1Basım Tarihi:2003-08Kapak Türü:CiltliKağıt Türü:1. HamurDili:TürkçeHasırcızade Metin Hasırcı    Büyük Osmanlı Tarihi (Takım 8 Kitap Tarih-001)    Merve Yayınları   ..
235,00TL
Vergiler Hariç:235,00TL
Ortadoğu Edebiyatından Direniş ÖyküleriBu kitap her ne kadar Filistin'de İsrail işgali altındaki topraklarda mücadele eden halkın direnişi tablosunu çiziyorsa da aynı zamanda günümüz dünyasının birçok bölgesinden varolan ezilmişlerin mücadele seyrine de ışık tutmaktadır. Filistin davasının ve Kudüs'..
13,00TL
Vergiler Hariç:13,00TL
Üç bölümden oluşan bu kitabın birinci bölümünde Eyyübi Devleti'nin kuruluşundan önceki haçlı seferlerinden bahsedilmektedir. İkinci bölümde Eyyübi devleti'nin kuruluşu ve Selahaddin Eyyübi'nin ilme ve ilim adamlarına karşı duyduğu sevgi ve saygı anlatılmaktadır. Üçüncü bölümde ise Hıttin Savaşı ve K..
47,00TL
Vergiler Hariç:47,00TL
Genelde insan olarak özelde ise mü'min olarak hepimizde varolan "Benimseme", "imrenme" ve "Benzeme" ihtiyaçlarını doğru gidermek için Rasulullah (sav)'ı mutlak üsve-i hasene edinerek ashab-ı kiram'ı model olarak hayatımızın merkezine oturtmamız şarttır. Ashab-ı kiram'ı doğru fıkhedersek ve onların h..
110,00TL
Vergiler Hariç:110,00TL
"Bu dert, yani kudretlinin zayıfları yutma derdi bütün Doğu Avrupa ve Orta Asya milletlerinin başına gelen bir derttir. Buna çareyi bütün dünya milletleri beraberce arayıp bulmak mecburiyetinde kalacaklardır. Rus'un bütün komşu milletleri parça parça yapıp yutma ve vampir şeklinde büyüme istidadı Ru..
45,00TL
Vergiler Hariç:45,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 23 (2 Sayfa)