Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz


Roman

Yazar:Doç. Dr. İsmail Çetişliİsbn:9759430614Yayın Tarihi:1999Dil:TürkçeSayfa Sayısı:372Ölçü:16 x 23 cmYayınevi:Kardelen KitabeviBahsi Geçen:Memduh Şevket EsendalMemduh Şevket Esendal 300'ü aşan hikâyesi ve üç romanda sergilediği sanatkârlığı ile XX. Yüzyıl Türk edebiyatı, -özellikle- modern Türk hik..
40,00TL
Vergiler Hariç:40,00TL
2012 derken, hepinizin aklına son zamanlarda bütün dünyanın konuştuğu 2012 kehanetinin geldiğiniz biliyoruz. Kur’an-ı önceleyen müslümanlar olark, elbetteki kehanetleri ciidiye almamız ve bu kehanetlere dayalı yorumlarda bulunmamız mümkün değildir. Ancak dünya insanlarının kehanet dediği bazı haberl..
22,00TL
Vergiler Hariç:22,00TL
Sonra,sonra engin bir sessizlik!..Yerdeki cesedinize bakıyorsunuz!..Daha önceleri "Benim elim, benim ayağım, benim başım..." diyerek kendinizle özleştirdiğiniz bu et yığınının sizden ayrı, sizden farklı bir şey olduğunu yeni farkediyorsunuz!.. Size emanet olarak verilen bu cesadin yaratıcısı geliyor..
20,00TL
Vergiler Hariç:20,00TL
Aşkı ve idealleri için her şeyi yapmayı göze alan, hayatını inandığı değerler üzerine kurgulamak isteyen bir genç adam…Üst üste gelen çile ve zorlukları aşmaya çalışan bir aile…Ayrılıklar, dramlar ve çetin imtihanlar arasında kalan dev gibi yürekler…Şiddetin kol gezdiği, sokakların kan gölüne döndüğ..
36,00TL
Vergiler Hariç:36,00TL
Büyük, pek büyük bir yemek salonuna giriyorum. Önce etrafıma bakınıyorum. Masanın üzeri, beyaz, bembeyaz emek üzerine, kırmızı ve kara, kapkara zulüm kakmalarla bezenmiş. Masanın etrafı ise, kimilerinin "Sevgili büyüklerimiz", kimilerinin "Sayın efendilerimiz", kimilerinin "Filanca işadamımız" dedik..
13,00TL
Vergiler Hariç:13,00TL
Brand: Adem Saraç
İlçe yeni bir haber ile çalkalanmaya başladı.Herkes kendi işittiğini konuşuyordu.İşittiklerine bire iki ekleyenler de vardı tabi.Neler konuşulmuyordu ki.Salih ile Mümin hoca ailece dışarı çıkamaz olmuşlardı.Durum oldukça gergindi. Saadettin, İlyas ve Ali öğretmenler, zaman zaman uğrayıp ihtiyaçların..
20,00TL
Vergiler Hariç:20,00TL
Halkımızın gerçeklerini, onların derdini, kederini ve sosyal meselelerini ele alarak işleyen romancımız Ahmed Günbay Yıldız'ın "Azat Kuşları" kısa zamanda üst üste yeni baskılar yaptı...Bu roman, romancının gözlemlerine dayanan ve halka mal olmuş gerçek bir hayat hikayesidir.Sosyal değerleri du..
28,00TL
Vergiler Hariç:28,00TL
Brand: Raif Cilasun
Bu romanda; günümüzün modern hayatına uyabilme özlemi içinde, Kur’an’ın rehberliğini reddedip, ilahi yoldan ayrılan bir ailenin içine düştüğü sıkıntıları ibretle okuyacaksınız;İslama gönül vermiş bir gencin ilahi emirlerden ayrılmadan huzur içinde yaşadıklarını gözyaşıyla ve heyecanla okuyacaksınız...
20,00TL
Vergiler Hariç:20,00TL
Ahmed Günbay YıldızÜniversiteyi yeni kazanmış, kendisini ve çevresini yazdığı hikayelerine aktaran, kalbi imanla dolu genç bir kız…Neye inandığını bile düşünmeyen, hayatın zevklerinin peşinde bir delikanlı…Üniversite koridorlarında tesadüfi bir çarpışma…Masumca karşılaşan gözler…Ve bambaşka yollara ..
27,00TL
Vergiler Hariç:27,00TL
Ahmed Günbay Yıldızİki gencin zıtlaşmasıyla başlayan bir hayat serüveni…Yalancı güzelliklerin sağanağı altında sırılsıklam ıslanan, benliğini kaybeden bir genç…Yaşadıkları ve hissettikleriyle boşluğa düşen, amaçsız ve gayesiz bir nesil…Huzuru yalnızca maddi yapaylıklarda arayan aileler…Ve beklenmedi..
28,00TL
Vergiler Hariç:28,00TL
Buhara Yanıyor romanı, Harzemşahlar Devletinin Cengiz Han eliyle yıkılışını, tahlilleriyle, analizleriyle birlikte geleceğe büyük bir ders şeklinde aktarır. Güçlü bir devletin sultanı olan Alaüddin Muhammed ordusunu toplayıp, Cengiz"le hiç karşılaşmadan kaçmış, ülkeyi felâkete sürüklemiştir. Oğlu Ce..
21,00TL
Vergiler Hariç:21,00TL
Günü kavramak için dünü anlamak lazım... Dün, tarihtir. Ancak kuru bilgi yığınlarıyla tarihi anlamaya imkan yoktur. İşin sırrı ayrıntılarda saklıdır. İyi kavranması gereken gerçekler ayrıntılardadır. Tarihi ayrıntılarıyla kavrama arayışı bizi romana götürür: Gölgede kalmış değerleri sadece romanda b..
22,00TL
Vergiler Hariç:22,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 52 (5 Sayfa)