Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz


Bilim

Cahit Zarifoğlu'nun çocuk yazarlığı, psikolojik ve psikanalitik derinlik açısından yorumlandığında çocuğa yönelişi farklı düzlemlerde açıklanabilir. Ancak onun çocuk yazarlığının belirleyici göstergesi çocuk bakışıdır. Hangi yaşta olursa olsun her insanı çocuk kabul edebilen bir çocuk bakışına sahip..
42,00TL
Vergiler Hariç:42,00TL
Günümüzde her aydın kişi, genel kültür yanında Dinler Tarihi kültürüne de ihtiyaç duymaktadır. Tarih öncesi insanlığın yaşayışında gördüğümüz bir çok inanç, ibadet ve ayinlerin mahiyetini Dinler Tarihi vasıtası ile öğrenebilmekteyiz.Özellikle gittikçe globalleşen dünyamızda, kültürlerarası yakınlaşm..
43,00TL
Vergiler Hariç:43,00TL
Brand: Ufuk Uras
"Kitap, ideoloji üzerine bölgesel teori ya da alan teorisi araştırmasına girmekten çok, ideoloji kavramının ve doğal olarak bu pratiğin iktidar alanlarıyla ilişkisini anlamak ve ideolojinin yaşayan ağını kurmaya çalışmaktadır. Kapitalizmin hem çobanı, hem de koyunu yaratmasına rağmen, tarihsel süreç..
35,00TL
Vergiler Hariç:35,00TL
Kitap TanıtımıABD ve yandaşları insanlığın kaderini mi çizecek? Irak’ta saldırıya uğrayan yalnızca Iraklılar mıydı? Bu saldırıya göz yumarsak daha nelere göz yummak zorunda kalacağız? Hatta daha nelere maruz kalacağız? Bu gidişin sonunda geriye yaşayabileceğimiz bir dünya kalacak mı? Irak Dünya Mahk..
36,00TL
Vergiler Hariç:36,00TL
İslam medeniyetindeki felsefî hareket, felsefe tarihinin en büyük geleneklerinden birini oluşturmaktadır. İlhamlarını, Antik-Helenistik dünyada kaleme alınan Yunanca felsefe eserleri ile İslam dünyasındaki kelamî tartışmalardan alan İslam filozofları, dokuzuncu yüzyıldan itibaren sadece tarihî değil..
48,00TL
Vergiler Hariç:48,00TL
Felsefe Tarihinde, "Özgür İrade" (Free Will) problemi veya "Biz kendimize ait eylemleri şekillendirip gerçekleştirmede özgür bir iradeye sahip miyiz", sorusu, felsefenin en eski ve bir o kadar da çekici münazara konularından biri olmuştur. "Özgür İrade münazarası"nın tarihsel kökeni ve katılımcıları..
25,00TL
Vergiler Hariç:25,00TL
Sosyal Davranış Kuralları ve Protokol başlığı altında yayımlanan bu kitapta, esas itabariyle görgü, terbiye, nezaket ve zarafet gibi moral değerler ile protokol kurallarının önemi vurgulanmaya çalışılmış, bireysel ve toplumlararası ilişkilerde kişilerin başarı ve mutluluğa erişmesinde, sözkonusu kur..
40,00TL
Vergiler Hariç:40,00TL
Brand: Derek Layder
Toplum, hem bir gerçeklik hem bir kurgu; hem bir uzlaşım hem bir çatışma alanı.Sosyal teori, toplumun etrafındaki bu gerilimli alanı çözümleme girişimlerinin bir hâsılası.Sosyal teoriyi anlamak modern düşünceyi anlamaktır.Sosyal Teoriye Giriş, sosyal teoriyi anlamak isteyenlere bir davet niteliği ta..
45,00TL
Vergiler Hariç:45,00TL
Ortaçağ tarihçileri ve o dönemin haritacıları, dünya haritasını çizerken genellikle bildikleri anakaraları, denizleri işledikten sonra, bilmedikleri bölgeleri ‘canavarlar bölgesi, insan yiyen kabilelerin yaşadığı bölgeler’ diye kendilerince ‘tehlikeli isimler’le geçiştirirlermiş. Türk Düşünce Tarihi..
41,00TL
Vergiler Hariç:41,00TL
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)